جاذبه های توریستی

پارکها

پارک ساحلی جمیرا
ساحل طولانی این پارک بسیار تمیز می باشد. در کنار ساحل و درامتداد آن درختان نخل بی شماری قرار دارد که سایه سار زیبایی برای شناگران و سایر بازدیدکنندگان از این پارک فراهم نموده است.
اين پارک با وسعتی در حدود 12 هکتار در خيابان ساحلی جميرا واقع گرديده است. اين پارک بسيار محبوب می باشد. دريای لاجوردی،درختان نخل، يک ساحل طويل و باريک، باغ ها و چمنزارهای زيبا ووسيع، محيط دلپذيری را برای سکنه و گردشگران بوجود آورده است.

محل هايی برای طبخ با باربی کيو، زمين مخصوص واليبال و کيوسک های فروش غذا ونوشيدنی از ديگر امکانات اين پارک می باشند. نيروهای غريق نجات در طول ساعتهای مجاز برای شنا کردن (8 صبح تا 6 بعد ازظهر) در کنار ساحل حضور دارند. استفاده از دوچرخه و اسکيت نيز دراين پارک مجاز نمی باشد.
وروديه: 5 درهم (20 درهم برای ورود اتومبيل)
ساعات بازديد: 8 صبح تا 10.30 شب (روزهای تعطيل: 8 صبح تا 11 شب)
روزهای شنبه اختصاص به خانمها و کودکان (زير 5 سال) دارد.


پارک ساحلی الممزر
این پارک در بخش دیره شهر دبی و در کنار تالاب الممزر قرار گرفته است. ورود به این پارک با اتومبیل آزاد می باشد. امکانات خوبی برای بازدیدکنندگان از اين پارک در نظر گرفته شده است.لذا این پارک در روزهای تعطیل پذیرای تعداد قابل توجه ای از سکنه دبی و مسافران می باشد.
اين پارک با مساحتی حدود 106 هکتار در منطقه الحمريه بعد ازاسکله الحمريه قرار دارد. اين پارک وسيع شامل چهار ساحل، دواستخر، زمين بازی ويژه کودکان، چمنزارهای گسترده و درختان و بوته زارهای فراوان می باشد که تفرجگاه آرامی را بوجود آورده اند. اين پارک بويژه در روزهای جمعه بسيار شلوغ می باشد ولی ازدحام جمعيت به دليل وسعت زياد پارک به چشم نمی آيد. يک آمفی تاتر بزرگ نيزدر اين پارک وجود دارد. سواحل اين پارک مجهز به سرپناه، اطاق های مخصوص تعويض لباس و دوش می باشند. افراد غريق نجات نيز در تمامی طول ساحل و در کنار استخرها حضور دارند. کيوسک هايی در کنارسواحل، غذا، نوشيدنی و برخی ديگر از مايحتاج شما را در اختيارتان قرار می دهند. آلاچيق هايی مجهز به وسايل آشپزی و محل طبخ باربی کيو به متقاضيان کرايه داده می شود. شما می توانيد با اتومبيل شخصی وارد پارک شويد.
وروديه: 5 درهم (30 درهم برای ورود اتومبيل و کليه سرنشينان آن)
ساعات بازديد: 8 صبح تا 10.30 شب (روزهای تعطيل: 8 صبح تا 11.30شب)
اجاره آلاچيق: 150 تا 200 درهم
روزهای چهارشنبه مخصوص خانمها و کودکان (زير 8 سال) می باشد.


پارک مشرف

اين پارک کمی خارج از شهر قرار دارد اما به دليل امکانات و وسعت زياد آن محبوب خانواده ها می باشد (شما می توانيد با اتومبيل وارد پارک شويد). از بخش های جالب اين پارک می توان به خانه های مينياتوری ساخته شده متعلق به ملل مختلف جهان اشاره نمود. يک ترن نيز گردشگران را بعد از ظهرها دور تا دور پارک می گرداند. شترسواری، اسب سواری و بازی در محوطه ويژه بازی بچه ها از ديگرسرگرمی های اين پارک است. استخرهای شنا نيز ويژه آقايان و بانوان موجود است. دوچرخه و اسکيت سواری ممنوع می باشد. در اين پارک روزخاصی برای بازديد خانمها در نظر گرفته نشده است.
وروديه: 3 درهم (10 درهم برای ورود اتومبيل)
ساعات بازديد: 8 صبح تا 11.30 شب
ترن: 2 درهم
استخر: 10 درهم بزرگسالان، 5 درهم کودکان
پارک صفا
این پارک از زیباترین پارک های دبی می باشد و از محبوبیت خاصی نزد اهالی دبی برخوردار است. یکی از جاذبه های این پارک، بخشی است که در آن نمادهای معروف جهان مانند تاج محل و برج ایفل درمقیاس کوچکی ساخته شده اند.
اين پارک يکی از قديمی ترين پارک های دبی می باشد که در مقابل هتل متروپوليتن در خيابان الوصل قرار گرفته است. اين پارک با 64هکتار مساحت در سال 1975 بنا شده است. وجود درياچه و يک آبشارزيبا در کنار آن جلوه خاصی به اين پارک بخشيده اند. امکانات فراوانی نيز برای بازديدکنندگان در نظر گرفته شده است از جمله:بازيهای الکترونيکی و ماشين های بازی برای نوجوانان، سه زمين تنيس، مسير ويژه دو و پياده روی، زمين های واليبال، فوتبال وبسکتبال، ميدان موانع، بيش از 20 محل برای طبخ باربی کيو و محوطه
وسيع چمن. شما می توانيد از دوچرخه و چهارچرخه هايي که در به شما اجاره داده می شود، جهت گردش در پارک استفاده نماييد. استفاده ازاسکيت نيز در اينجا آزاد می باشد.
وروديه: 3 درهم (رايگان برای کودکان زير 3 سال)
ساعات بازديد: 8 صبح تا 10.30 شب
اجاره دوچرخه: 20 تا 30 درهم برای هر ساعت و 100 درهم نيز بعنوان سپرده .
روزهای سه شنبه اختصاص به خانمها و کودکان (زير 7 سال) دارد.

نهر دبی

برای دیدن زیبائیهای نهر دبی و ساحل دبی بهترین وسیله اجاره یا استفاده از تورهای آبی یا تاکسی آبی در دبی می باشد که می توانید با گشتی بر روی آب از زیبائیهای این منطقه نیز لذت کافی ببرید.

شما می توانید با یک گشت عصرانه بر روی آبهای این منطقه و دیدن زیبائیهای آن و دیدن انواع قایقهای گردشی و تفریحی و قایقهای تفریحی مدرن و دیدن غروب زیبای آفتاب بر روی دریا شام را بر روی یکی از رستورانهای قایقی میل کنید و از دیدن زییبائیهای شب در این ناحیه لذت کافی را ببرید.

در هنگام استفاده از این قایقها و صرف زمان بر روی آب نگران انجام فرائض دینی خود در طول روز نباشید زیرا شما می توانید از مساجد شناور دراین مسیر برای انجام فرائض دینی خود استفاده نمائید !!!

طول کلی این آبراهه 14 کیلومتر می باشد که حدود 10کیلومتر آن برای استفاده عموم و برنامه های تفریحی باز می باشد

این نهر دبی را به 2 بخش دیرا در سمت شمالی و دبی یا منطقه مسکونی با بازارهای سنتی و مغازه های متعدد تقسیم می کند.به طوریکه یک طرف این نهر محل معامله گران و تجار بین المللی و برای انجام معاملات کلان است و در طرف دیگر ماهیگیری و غواصی و صنایع وابسته می باشد.

یکی از انتخابهائی که شما در این منطقه خواهید داشت قدم زدن و پیاده روی در کنار خلیج و ساحل دبی در عصر و سپس صرف یک شام بر روی رستورانهای قایقی است که در منطقه موجود است و با قیمتی مناسب می تواتید صرف شامی را بر روی آنها داشته باشید .

اماکن تفریحی

سرزمین عجایب
يک ماجراجويی فراموش نشدنی در پيشرفته ترين پارک آبی دنيا در انتظار شماست. اين پارک با مساحتی حدود 5 هکتار مابين هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلی جميرا قرار دارد. پارک آبی وايلد وادی به شکلی طراحی گرديده تا ساعتهای مديدی از لذت و هيجان را به جستجوگران هيجان و همچنين خانواده ها تقديم نمايد. با بيش از 23 نوع وسيله تفريحی و سرگرمی آبی که بيشتر آنها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند و لذا بازديد کنندگان قادر خواهند بود تا بصورت پيوسته از حرکت بر روی آب در طول اين مراحل لذت ببرند. طراحی هنرمندانه وسيله ها شامل هشت سرسره آبی انفجاری و دو بخش موج سواری در اين پارک، هيجان فوق العاده ای را برای تمامی سنين به همراه می آورد.

شما می توانيد حالت بی وزنی را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت 80 کيلومتر در ساعت بدون ديدن کوچکترين آسيبی تجربه نماييد. اين سرسره بلندترين و پر سرعترين سرسره دنيا (بغير از آمريکای شمالی) می باشد که يک سقوط نفس گير 33 متری همراه با يک آبشار به عمق وادی را برای شما خلق می نمايد. اين پارک بر اساس افسانه قديمی سندباد طراحی گرديده است. نوع طراحی و توجه به جزئيات مانند خلق شخصيت های کارتونی برای کمک کردن به ساختار موضوع باعث گرديده تا اين پارک آبی، جايزه بهترين طراحی و ارائه پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی، به خود اختصاص دهد.همه چيز برای تفريح و هيجان مهياست. از پرتاب شدن توسط يک شاتل با سرعت 130 کيلومتر در ساعت به ارتفاع 64 متری در عرض 2.5 ثانيه گرفته تا يک شترسواری در محوطه پارک...
زمانی که از پل قرهود در نزديکی پارک کنار خور عبور می کنيد، متوجه سقف هايی رنگارنگ و درخشان خواهيد شد. اينجا سرزمين عجايب است. يکی از منحصر بفردترين پارک های سرگرمی در منطقه خاورميانه.
اين پارک از سه بخش تشکيل گرديده است: خيابان اصلی، پارک سرگرمی ها و پارک آبی (SplashLand) که در هر بخش سرگرمی ها و تفريحات مختلفی ارائه می گردد. تعداد بسيار زيادی از دستگاه ها و ماشين
ها و وسايل بازی (چه در داخل سالن و چه در فضای باز) تمامی سنين را به هيجان وا مي دارد. همه چيز برای تفريح و هيجان مهياست. ازپرتاب شدن توسط يک شاتل با سرعت 130 کيلومتر در ساعت به ارتفاع
64 متری در عرض 2.5 ثانيه گرفته تا يک شترسواری آرام. و در کناراينها می توانيد از ساير امکانات اين پارک مانند استخرها، فروشگاه های عرضه مواد غذايی و نوشيدنی و غيره استفاده نماييد.
وروديه: 140 درهم برای بزرگسالان و 120 درهم برای سنين 4 تا 12 سال

ساعات کار:
ژانويه تا فوريه: 11 صبح تا 6 بعد از ظهر
مارچ تا می: 11 صبح تا 7 بعد از ظهر
جون تا آگوست: 1 بعد از ظهر تا 9 شب
سبتامبر تا اکتبر: 11 صبح تا 7 بعد از ظهر
نوامبر تا دسامبر: 11 صبح تا 6 بعد از ظهر

پیست اسکی دبی

پیست سرپوشیده اسکی دبی با 22.500 متر مربع مساحت یکی از یزرگترین پیستهای سرپوشیده اسکی در منطقه خاورمیانه است که در بازار بزرگ خرید دبی واقع شده است.

این پیست اسکی در سال 2005 افتتاح گردید و دارای 60 متر ارتفاع و 5 پیست اسکس متفاوت با 400 متر طول می باشد که می تواند سلیقه ها و مهارتهای گوناگون اسکی یازان را فراهم نماید.

این پیست همچنین دارای یک پیست مخصوص 90 متری برای اسکس بازان با اسکی Snowboard می باشد.

این پیست دارای 4 آسانسور و 2 بالابر می باشد که قادر است اسکی بازان را به بالای پیست اسکی با 3000 متر مربع مساحت حمل نماید تا بتوانند از فضای تهیه شده استفاده نمایند.

از دیگر امکانات جانبی این پیست اسکی سورتمه و سورتمه سوای برای مبتدیان تیراندازی با برف غار یخی و سالن سینمای 3 بعدی می باشد که سایر علاقه مندان و مبتدیان را نیز سرگرم می کند.

قیمت استفاده از این پیست 35 دلار با لوازم اسکی می باشد که بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد

اتوبوس گردشگری Hop – On – Hop

این وسیله توریستی بهترین امکان برای آشنائی اجمالی با شهر دبی می باشد زیرا با این وسیله شما می توانید یک نگاه اجمالی به گزینه های دیدنی دبی داشته باشید و آنها را برای گردش کاملتر در روزهای بعدی انتخاب کنید.

در شهر دبی 2 نوع اتوبوس گردشگری وجود دارد:

- نوع اول که سواحل دبی را به شما معرفی می کند که این وسیله می توانید سواحل جمیرا ,هتل جمیرا وبازار Mercato و سایر مراکز خرید را به شما نمایش می دهد. شما این امکان را دارید که از اتوبوس پیاده و یا سوار شوید و در نهایت در مسیر منتهی به Dubai Marin برای مدتی توقف خواهد داشت و سپس در نقطه شروع به کار خود پایان خواهد داد.

- نوع دوم که شهر و مراکز تفریحی و گردشی را معرفی می کند که با این تور شما از قلعه بزرگ شهر, مسجد جمیرا ,موزه , خانه های قدیمی و بسیاری از مناطق دیگر تاریخی دبی بازدید می نمائید. در این برنامه شما شانس این را دارید که از منطقه بر دبی و دیرا بازدید داشته باشید در این برنامه یک اجرا خاص وجود دارد و آن قایق سواری یک ساعته بر روی آب می باشد که می تواند شما را متعجب کند و لحظات خوبی را برای شما به ارمغان آورد.

از ویژگیهای این اتوبوسها فرصت 24 ساعته بلیط آنها می باشد که می توانید در طول روز از آنها بارها استفاده کنید و یا حتی از یکی پیاده و سوار دیگری شوید تا از تمام دیدنیهای این شهر لذت ببرید.

نکات ضروری در هنگام استفاده از این اتوبوسها:

- شما با یک بلیط میتوانید از هر کدام از اتوبوسهای مسیر خود استفاده کنید و سوار یا پیاده شوید.

- نقطه شروع این اتوبوسها Wafi City Shopping Centr می باشد.

- در هنگام استفاده از این برنامه کلاه آفتابی و کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.

- یک بالشتک کوچک و یک کاغذ و قلم برای ثبت دیدنیهای دبی و نکات مورد نظر همرله داشته باشید.

- با یک بلیط می توانید از هر 2 اتوبوس و برنامه استفاده نمائید.

- کل برنامه تور اتوبوس 2 ساعت طول می کشد.

در زیر مناطقی را پیشنهاد می شود که در طول برنامه حتما بازدید نمائید:

اتوبوس ساحلی

 • ساحل جمیرا
 • مسجد جمیرا
 • بازارهای دبی

اتوبوس شهری

 • بازار طلای دبی
 • منطقه الفهیدی
 • منطقه بستکی
 • منطقه قدیمی دبی

به یاد داشته باشید که تور اتوبوس گردی دبی بهترین و راحت ترین امکان برای دیدن اجمالی و یا کامل دبی می باشد بنابراین اگر قصد سفر به دبی را دارید و با این شهر آشنائی ندارید و یا راهنمای محلی نیز ندارید این برنامه تور می تواند بهترین گزینه امن و راحا برای شما باشد تا از دیدنیهای این شهر بازدید نمائید.

کودکان و دبی

بهترين زمان بري بردن بچه ها به دبی، در طول برگزاري فستيوال خريد دبي و همچنين جشنواره تابستاني دبی مي باشد. برنامه هي متعددي بري کودکان در نظر گرفته مي شود...

دبی براستي يکي از بهترين مکانها بري کودکان است. تعداد قابل توجه ي از شهرهي بازي، مراکز تفریحی، آموزشي و ورزشي دبی را به ميعادگاه کودکان تبديل کرده است. اکثر مراکز خريد در دبي بخش قابل توجه ي را به کودکان و نوجوانان اختصاص داده اند. برخي از مراکز تفریحی دبی در دنيا کم نظير مي باشند. از جمله اين مراکز مي توان به شهر بچه ها، وادي وحشت و سرزمين عجايب نام برد. پارک هاي زيباي دبی نيز جاي بسيار مناسبي بري بازي کودکان مي باشد. فضاهي گسترده پوشيده از چمن محل مناسبي بري تخليه انرزي سرشار کودکان مي باشد.

همه چيز بري تفريح و هيجان مهياست. از پرتاب شدن توسط يک شاتل با سرعت 130 کيلومتر در ساعت به ارتفاع 64 متري در عرض 2.5 ثانيه گرفته تا يک شترسواري در محوطه پارک...

زماني که از پل قرهود در نزديکي پارک کنار خور عبور مي کنيد، متوجه سقف هايي رنگارنگ و درخشان خواهيد شد. اينجا سرزمين عجايب است. يکي از منحصر بفردترين پارک هاي سرگرمي در منطقه خاورميانه. اين پارک از سه بخش تشکيل گرديده است: خيابان اصلي، پارک سرگرمي ها و پارک آبي (SplashLand) که در هر بخش سرگرمي ها و تفریحات مختلفي ارائه مي گردد. تعداد بسيار زيادي از دستگاه ها و ماشين ها و وسايل بازي (چه در داخل سالن و چه در فضي باز) تمامي سنين را به هيجان وا مي دارد. همه چيز بري تفريح و هيجان مهياست. از پرتاب شدن توسط يک شاتل با سرعت 130 کيلومتر در ساعت به ارتفاع 64 متري در عرض 2.5 ثانيه گرفته تا يک شترسواري آرام. و در کنار اينها مي توانيد از ساير امکانات اين پارک مانند استخرها، فروشگاه هي عرضه مواد غذايي و نوشيدني و غيره استفاده نماييد.

شهر بچه ها تنها محلي براي بازي نيست، بچه ها در اين مکان با علوم و فنون مختلف نيز آشنا مي شوند. در بخش ديگري، کودکان سفري تاريخي به دوران دايناسورها خواهند داشت...

شهر بچه ها در پارک خور دبی واقع شده است. در اين شهر، بچه هي بين سنين 2 تا 15 سال با دنيايي از علوم، سرگرمي و تفريح روبرو مي شوند. کودکان علاوه بر بازي و سرگرمي، مي توانند بصورت عملي با بسياري از زمينه هاي علمي، تکنولوژي، طبيعت و غيره آشنا شوند. امکانات فراواني در اين پارک در نظر گرفته شده است که بخشي از آنها عبارتند از: شهر بازي، سالن آمفي تاتر، بخش طبيعت و جانورشناسي، بخش نجوم، بخش هوا و فضا، بخش فرهنگ بين الملل، بخش کامپيوتر و ارتباطات، گالري، رستوران و فروشگاه هاي اسباب بازي.

يکي از محبوبترين محل ها بري کودکان در دبی ، سياره سحرآميز در مرکز خريد سيتي سنتر مي باشد. البته وجود بازيهاي ويدئويي متعدد در اينجا، ساير سنين را نيز به خود جلب مي کند.

اين شهر بازي در مرکز خريد معروف سيتي سنتر قرار دارد. اين مجموعه مورد علاقه بسياري از خانواده ها و کودکان آنها مي باشد. چرخ و فلک ، تاب گردان، قطار برقي، اتومبيل سواري و بازيهي ويدئويي و الکترونيکي گوناگون از جمله امکانات اين شهر بازي مي باشد. هزينه بليط هر بازي 2 درهم مي باشد ولي کودکان با خريد يک بليط 50 درهمي مي توانند تا هر اندازه که مايل باشند از امکانات اين شهر بازي استفاده نمايند.

اين باغ وحش بزودي تعطيل خواهد شد و حيوانات و جانوران آن به باغ وحش جديد دبی که در پارک مشرف در خارج از شهر دبی ساخته مي شود، منتقل خواهند شد...

باغ وحش دبی قديمي ترين باغ وحش در شبه جزيره عربي (عربستان) مي باشد. اين باغ وحش در منطقه زيبي جميرا واقع شده است. در اينجا از گونه هي نادر شامپانزه و گربه وحشي عربي نگهداري مي شود. تقريبا در حدود 200 گونه از پستانداران، پرندگان، خزندگان و ماهي ها در اين باغ وحش زندگي مي کنند. گونه هاي عربي اين باغ وحش عبارتند از: غزال، سياه گوش، روباه، گرگ، کفتار، گربه وحشي، فلامينگو، قره قاز، حواصيل، مرغ نوروزي، عقاب، لاشخور، کرکس، مار، راسو و سوسمار. گونه هاي در خطر انقراض نيز مانند گوسفند مخصوص شمال آفريقا، ببر سيبري و بنگالي، گرگ عربي، کفتار، گربه وحشي، غزال آفريقايي، گوريل و شامپانزه نيز در اين باغ وحش نگهداري مي شوند.

سیاره سحر آمیز

یکی از محبوبترین محل ها برای کودکان در دبی، سیاره سحرآمیز درمرکز خرید سیتی سنتر می باشد. البته وجود بازیهای ویدئویی متعدد در اینجا، سایر سنین را نیز به خود جلب می کند.
اين شهر بازی در مرکز خريد معروف سيتی سنتر قرار دارد. اين مجموعه مورد علاقه بسياری از خانواده ها و کودکان آنها می باشد.چرخ و فلک ، تاب گردان، قطار برقی، اتومبيل سواری و بازيهای ويدئويی و الکترونيکی گوناگون از جمله امکانات اين شهر بازی میباشد. هزينه بليط هر بازی 2 درهم می باشد ولی کودکان با خريد يک بليط 50 درهمی می توانند تا هر اندازه که مايل باشند از امکانات اين شهر بازی استفاده نمايند.

پارک آبی وادی وحشت Wild Wadi

با بيش از 23 نوع وسيله تفريحی و سرگرمی آبی که بيشتر آنها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند و لذا بازديد کنندگان قادرخواهند بود تا بصورت پيوسته از حرکت بر روی آب در طول اين مراحل
لذت ببرند.
يک ماجراجويی فراموش نشدنی در پيشرفته ترين پارک آبی دنيا درانتظار شماست. اين پارک با مساحتی حدود 5 هکتار مابين هتل مشهوربرج العرب و هتل ساحلی جميرا قرار دارد. پارک آبی وايلد وادی به
شکلی طراحی گرديده تا ساعتهای مديدی از لذت و هيجان را به جستجوگران هيجان و همچنين خانواده ها تقديم نمايد. با بيش از 23نوع وسيله تفريحی و سرگرمی آبی که بيشتر آنها با هم مرتبط بوده ودر امتداد هم قرار دارند و لذا بازديد کنندگان قادر خواهند بودتا بصورت پيوسته از حرکت بر روی آب در طول اين مراحل لذت ببرند.
طراحی هنرمندانه وسيله ها شامل هشت سرسره آبی انفجاری و دو بخش موج سواری در اين پارک، هيجان فوق العاده ای را برای تمامی سنين به همراه می آورد.
شما می توانيد حالت بی وزنی را در قسمت سرسره سرعت در حالت سرخوردن با سرعت 80 کيلومتر در ساعت بدون ديدن کوچکترين آسيبی تجربه نماييد. اين سرسره بلندترين و پر سرعترين سرسره دنيا (بغير
از آمريکای شمالی) می باشد که يک سقوط نفس گير 33 متری همراه با يک آبشار به عمق وادی را برای شما خلق می نمايد. اين پارک براساس افسانه قديمی سندباد طراحی گرديده است. نوع طراحی و توجه به
جزئيات مانند خلق شخصيت های کارتونی برای کمک کردن به ساختارموضوع باعث گرديده تا اين پارک آبی، جايزه بهترين طراحی و ارائه پارک های آبی را از طرف انجمن نوآوری در ساخت پارک های آبی، به
خود اختصاص دهد.
وروديه: 140 درهم برای بزرگسالان و 120 درهم برای سنين 4 تا 12 سال
ساعات کار:
ژانويه تا فوريه: 11 صبح تا 6 بعد از ظهر
مارچ تا می: 11 صبح تا 7 بعد از ظهر
جون تا آگوست: 1 بعد از ظهر تا 9 شب
سبتامبر تا اکتبر: 11 صبح تا 7 بعد از ظهر
نوامبر تا دسامبر: 11 صبح تا 6 بعد از ظهر

باغ وحش دبی

باغ وحش دبی برای اولین بار در سال 1967 بوسیله یکی از حکام ساکن دبی بنام شیخ راشد بن مکتوم در زمینی 2 هکتاری که در آن زمان نقطه پایانی شهر محسوب می گردید ساخته شد که هم اکنون نیز به عنوان قدیمی ترین باغ وحش در میان باغ وحشهای کشورهای عربی می باشد.

این باغ وحش در سال 1971 تحت نظر شهرداری دبی قرار گرفت و از آن زمان تا کنون 2 مرتبه تغییرات ساختاری در آن لحاظ گردیده است.در اولین مرحله از ساخت این باغ وحش حیواناتی که در آن موجود بود محدود به چند نوع از نژادهای مختلف گربه ها ی بزرگ میمون سوسمار برخی از خزندگان و پرندگان و سایر حیوانات اهلی و وحشی مخصوص منطقه بود اما در فاز دوم بازسازی که از سال 1986 شروع گردید و تا سال 1989 به پایان رسید تغییراتی در قفس حیوانات محل نگهداری و زندگی آنها و افزایش نوع حیوانات آن از نقاط مختلف جهان گردید که امروزه تعداد بسیار زیادی از انواع حیوانات مختلف در این محل نگهداری می شوند همچنین اکواریوم بزرگی برای نگهداری گونه های مختلف دریایی تعبیه گردیده است که بئاسطه آن گونه های گوناگونی از آبزیان در آن نگهداری میشوند.

در این باغ وحش هم اکنون 230 گونه جانوری و 248 نمونه پستاندار مانند روباه شیر پلنگ شامپانزه میمون گوزن خرسهای متعدد زرافه و بعضی از گونه های در معرض خطر در حال نگهداری می باشد.

اماکن دیدنی دبی


برج دبی

برج خلیفه یا برج دبی نام آسمانخراشی است که در شهر دبی و در امارات متحدهٔ عربی قرار دارد. این برج با ۱۶۳ طبقه قابل استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع، در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان ‌است. ساخت این برج از ژانویه‌ی ۲۰۰۴ (۱۳۸۲ ه.ش) آغاز شد و در روز چهارم ژانویهٔ ۲۰۱۰ (۱۴ دی ۱۳۸۸) گشایش یافت.

برج خلیفه در ابتدا با نام "برج دبی" شناخته می‌شد اما در روز افتتاحیه توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نام آن به افتخار حاکم امارات، خليفه بن زايد آل نهيان‎، به «برج خلیفه» تغییر کرد.

برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با ۱۶۰ اتاق به طراحی جورجیو آرمانی در طبقات اولیه‌ی برج واقع است.

طراحی این برج اثر شرکت آمریکایی اسکیدمور، اوینگز، مریل (SOM) و ادرین اسمیت با الهام از معماری اسلامی، طبیعت صحرا و گل Hymenocallis است.

نمای برج خلیفه از ۲۴،۳۴۸ شیشه تشکیل شده است. برای تمیز کردن این شیشه‌ها با استفاده از شیارهایی که به صورت افقی در طبقات ۴۰، ۷۳ و ۱۰۹ تبیعه شده ۲ تا ۳ ماه طول می‌کشد.

در بیرون برج فواره‌ای با هزینه‌ی ۲۱۷ میلیون دلار به طراحی شرکت WET Design قرار دارد. این فواره ۲۷۵ متر طول دارد و قادر به پرتاب آب به ارتفاع ۱۵۰ متری است. همچنین دارای ۶۶۰۰ لامپ در ۵۰ رنگ مختلف است.

برخی از رکوردهای برج خلیفه:

 • بلندترین آسمان‌خراش جهان به ارتفاع ۸۲۸ متر (۲،۷۱۷ فوت)(رکورد قبلی: تایپه ۱۰۱ با ارتفاع ۵۰۹ متر)
 • بلندترین سازه‌ی دست بشر به ارتفاع ۸۲۸ متر (۲،۷۱۷ فوت)(رکورد قبلی: دکل رادیویی ورشو با ارتفاع ۶۴۶ متر)
 • بلندترین سازه جهان که بدون کمک کابل و یا وسیله دیگری به ارتفاع ۸۲۸ متر (۲،۷۱۷ فوت) سرپاست. (رکورد قبلی:برج سی‌ان با ارتفاع ۵۵۳ متر)
 • ساختمانی با بیشترین طبقات: ۱۶۳ طبقه (رکورد قبلی: برج ویلیس با ۱۰۸ طبقه)
 • برجی با بیشترین طبقات قابل استفاده: (۱۶۳ طبقه)
 • دارا بودن آسانسور با بیشترین مسافت طی شده
 • برجی با سریع‌ترین آسانسور جهان با سرعت ۶۴ km/h یا (۴۰ mph یا ۱۸ m/s)
 • دارا بودن بلندترین آسانسور باربری جهان
 • اولین آسمانخراس که از از طبقات آن استفاده‌ی مسکونی هم می‌شود
 • دارا بودن بیشترین مساحت طبقات بین ساختمان‌های جهان
 • بزرگترین بالکن برای تماشای نمای بیرون برج (سکوی مشاهده)
 • بلندترین مسجد جهان (طبقه‌ی ۱۵۸)
 • بلندترین اسختر شنای جهان (طبقه‌ی ۷۶)
 • بلندترین باشگاه شبانه (دیسکو) جهان (طبقه‌ی ۱۴۴)
 • بلندترین رستوران جهان (طبقه‌ی ۱۲۲ در ارتفاع ۴۴۲ متر)
 • بلندترین آتش‌بازی سال نو در جهان
برج العرب

بزرگترین ساختمان امارات متحده عربی است. ساختمان آن ۳۲۱ متر ارتفاع دارد و در جزیره‌ای مصنوعی ۲۸۰ متر از خشکی بنا شده‌است. کوچک‌ترین اتاق هتل ۱۶۹ و بزرگ‌ترین اتاق آن ۷۸۰ متر مربع مساحت دارند.
رقم دقیق هزینه شده برای ساختمان بنا مشخص نیست، اما گمان می‌رود بیش از ۱ میلیارد دلار آمریکا باشد.
صاحبان هتل آن را ۷ ستاره می‌خوانند، اما در واقعیت بیشتر سازمان‌های رتبه‌دهنده تنها تا ۵ ستاره رتبه می‌دهند.
هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا وجود دارد. اجاره کوچک‌ترین اتاق این هتل شبی ۶ هزار درهم است. سرو هر غذا در این هتل کمتر از ۱۰۰۰ درهم نیست.

فضای خارجی

این هتل به شکل حرف V می‌باشد که یک دکل به آن متصل شده‌است. در فضای بین بالها یا همان V شکل، یک atrium (فضای میان خانه) بوجود آمده که در جلوی آن خمیدگی دارد. در طی روز، کالبد و بدنهٔ سفید یک نور شیری و لطیفی را داخل هتل ایجاد می‌کند در حالیکه شیشه شفاف جلو، مقدار زیادی نور و روشنایی ایجاد می‌کند. در شب، هم بیرون و هم درون ساختمان توسط نورهای متغیر، روشن می‌شود.
لابی آتریوم برج العرب بلندترین آن در نوع خود در جهان است. زیرا در ارتفاع ۱۸۰ متری واقع شده. آتریوم بیش از یک سوم فضای داخل هتل را در برمی گیرد. درحالیکه معماری بیرونی هتل یک معماری کاملاً مدرن است، اما معماری داخلی هتل ترکیبی از سبک شرقی و غربی بصورت بسیار لوکس می‌باشد. در لابی نیم طبقه، یک فواره، یک ستاره سه بعدی اسلامی را بوجود می‌آورد. با وجود اندازه بزرگ برج العرب، تنها ۲۸ طبقه دوبل با ۲۰۲ سوییت دارد. کوچک‌ترین سوئیت ۱۶۹ متر مربع و بزرگ‌ترین آن ۷۸۰ متر مربع می‌باشد. قیمت هر سوئیت، از ۱۰۰۰ دلار(هر شب) تا ۱۵ هزار دلار متغیر است و سوئیت سلطنتی گرانترین آن است، که شبی ۲۸ هزار دلار می‌باشد. ستونهای سفید توسکانی و راه پله‌های مارپیچ مرمری با برگهای کار شده بر روی نرده‌ها تأثیر هنر کلاسیک را بر روی طراحی داخلی هتل نشان می‌دهد. حمامهای SPA مانند با موزائیک‌های کف و دیوار با شکلهای هندسی عربی، که در تمام ساختمان یافت می‌شود، قابل توجه‌است.

رستوران
یکی از رستورانها به نام المنتها است، که در ارتفاع ۲۰۰ متری واقع شده و منظره‌ای از دبی را به نمایش می‌گذارد و توسط یک پایه از هر دو طرف دکل محافظت می‌شود و توسط یک آسانسور شیشه‌ای دسترسی به آن ممکن می‌باشد. رستوران دیگر المهارا (به معنی صدف) می‌باشد که دسترسی به آن توسط یک زیر دریایی شبیه سازی شده امکان پذیر است و آکواریوم‌های زیبایی را به نمایش می‌گذارد. این آکواریوم‌ها دربرگیرنده بیش از یک میلیون لیتر آب است. شیشه آکواریوم از اکریلیک ساخته شده و برای کاهش تأثیر بزرگ نمایی حدود ۱۸ cm ضخامت دارد. این رستوران در میان ۱۰ رستوران برتر دنیا قرار دارد.

تقریباً بالای ساختمان یک فرودگاه هلیکوپتر بی نظیر توسط یک پایه نصب شده‌است. این باند فرود هلیکوپتر چندین اتفاق مهم و قابل توجه را نشان داده‌است.

گلف باز مشهور تیگر وودز چندین توپ گلف را به خلیج فارس پرتاب کرد. در فوریه سال ۲۰۰۵ تنیس بازان حرفه‌ای راجر فدرر و آندره آغاسی یک بازی را درارتفاع ۲۱۱ متری انجام دادند که این باند فرود به صورت موقت به یک زمین تنیس تبدیل شده بود.
این هتل دارای ۶۰ طبقه‌است و معمار آن شرکت اتکینز خاورمیانه ( Atkins Middle East) می‌باشد. ستون بندی این هتل تا ۴۰ متر زیر دریا می‌باشد. برج العرب بلندتر از برج ایفل است و تنها ۶۰ متر از ساختمان امپایر استیتز در آمریکا کوتاه‌تر است. تمام پرده‌ها، چراغها و سیستم تهویه هوا با یک دکمه به کار می‌افتند. تمام کانالها به دوربین مدار بسته متصل هستند و مهمان می‌تواند ببیند که چه کسی پشت در است. هر سوئیت یک لب تاپ، پرینتر دارد.

منطقه البستکی

این منطقه یکی از قدیمی ترین نواحی دبی می باشد که به همراه ال شیندقی از جمله نواحی دیگر قدیمی دبی محسوب می گردد.

نام این منطقه از ناحیه از ایران به نام بستک گرفته شده است که اهالی آن منطقه به این بخش از دبی مهاجرت نمودند و نام محل اقامت خود را بر آن نهادند.

ساخت و ساز در منطقه البستکی دبی به سال 1890 بر میگردد یعنی زمانی که تعداد ساختمانهای این منطقه فقط به 6 باب منزل قدیمی می رسید. که این خانه های قدیمی نیز بوسیله کوچه های باریک و تو در تو همراه با دیوارهای بلند احاطه و یا از یکیدیگر جدا شده بودند.

سیمای این منطقه با کشف نفت در منطقه دبی و فروش آن به کشورهای دیگر دنیا رو به تغییر نهاد و باز سازی در قسمتهای مختلف آن آغاز گردید. و بسیاری از مردم و ثروتمندان به این ناحیه و نیز مناطقی مانند السوق و الکبیر مهاجرت نمودند و شیوه ای نو از شهر نشینی در این مناطق را بوجود آورد.

در سال 1970 نیمی ارز منطقه بستکی به منظور گسترش طرحهای شهری و گسترش دبی بوسیله حکومت تخریب گردید و به جای آنها اتوبان خیابان ساختمان و برجهای جدید ساخته شد.

به دنبال این تغییرات در منطقه بستکی در سال 2005 دولت تصمیم به اجرای طرحی برای حفظ بافت قدیمی شهر گرفت که بر اساس آن این منطقه و خانه های قدیمی به منظور بازدید گردشگران و اقامت آنان در خانه های قدیمی مورد بازسازی قرار گرفت و الگوهای معماری قدیم مانند دیواهای بلند کوچه های تنگ و باریک بادگیرهای قدیمی که جلوه ای از معماری ایرانی نیز می باشد مجددا احیا گردید که امروزه به یکی از اماکن گردشگری مهم دبی تبدیل گردیده است که هر ساله هزاران گردشگر اروپائی و خارجی از آن بازدید می کند.

موزه دبی

قدیمی ترین ساختمان موجود در دبی که در سال 1787 و در منطقه ال فهیدی ساخته شده است.

این موزه در سال 1971 توسط حاکم دبی و با هدف ارائه روش سنتی زندگی در کشور امارات تاسیس گردید.

این موزه شامل آثار باستانی و تاریخی محلی و آثار مکشوفه از کشورهای آفریقائی و آسیائی که با دبی دادو ستو و مراودات تجاری داشته اند می باشد همچنین شامل چندین الگو از روش زندگی مردم دبی قبل و بعد از کشف نفت در این منطقه از 3000 سال قبل می باشد.

این موزه در سال 2007 روزانه پذیرای 1800 بازدید کننده بوده است که در آن سال مجموعا 611.840 بازدید کننده داشته است که این آمار در سالهای بعد از رشد بسیار بالاتری برخوردار بود. بهترین زمان برای بازدید از این موزه ماه آگوست تا آپریل ( شهریور تا فروردین) می باشد.

این موزه در طی چندین دوره ساخته شده است. قدیمی ترین بخش این موزه برج و باروی آن می باشد که در سال 1787 ساخته شده است و به عنوان محلی برای محافظت از حمله قبایل و عشایر مهاجم به این منطقه بوده است و نیز در طول سالها به عنوان محل مستحکمی برای زندگی حاکمان پایگاه و نیز زندان بوده است.

در سال 1969 Shaikh Hamdan Bin Rashid Al Maktoum با ارسال نامه ای به Shaikh Badr Mohammad Al Sabah حاکم وقت کویت تقاضای یک کارشناس موزه نمودند که با نظارت وی این محل به عنوان موزه تغییر کاربری داده شود.

کار تغییر کاربری برای موزه از سال 1971 شروع گردید و در سال 1995 رسما افتتاح گردید.

این موزه بر روی یک پلان مربع شکل قرار دارد که از 3 طرف بوسیله برج و باروی موزه احاطه گردیده است .

این ساختمان بوسیله سنگهای مرجانی و ملات ساروج ساخته شده است.همچنین در وسط حیات این موزه 2 توپ قدیمی قرار دارد که در گذشته وظیفه نگهبانی از قلعه و برجهای آن را بر عهده داشته است.

در بخش داخلی این موزه قسمتهای مختلفی وجود دارد که برای نمایش آثار تاریخی مانند انواع سلاحهای قدیمی منطقه آلات موسیقی لوازم و اشیاء مورد استفاده در منازل افراد و سایر لوازم به نمایش درآمده است.

در داخل حیاط این مجموعه علاوه توپهای دفاعی ذکر شده یک منزل قدیمی ساخته شده از یرگ درختان وجود دارد که در زمان گذشته و در زمان تابستان که هوای منطقه بسیار گرم بوده همراه با لوازم و مبلمان مورد نیاز افراد جهت نمایش وجود دارد.

سواحل دبی

کمتر کسي در سفر به دبي، قدم زدن در کنار سواحل زيبي دبي و يا شنا کردن در اين آبهاي نيلگون را فراموش مي کند. پارک هاي ساحلي دبي همواره در طول سال مملو از گردشگران از سراسر دنيا مي باشد.

براي علاقه مندان به ورزش شنا و دوست داران سواحل، انتخاب هاي زيادي در دبي وجود دارد. در ساده ترين شکل مي توانند از سواحل عمومي استفاده نمايند. اين سواحل از امکانات کمي برخوردارند ولي نياز به پرداخت وروديه ندارند. در مقابل، پارک هاي ساحلي از امکانات خوبي مانند اطاق تعويض لباس، استخرهاي متعدد و زمين هاي ورزشي برخوردارند ولي وروديه دريافت مي کنند. و بري کساني که مي خواهند از امکانات عالي برخوردار شوند، استفاده از سواحل خصوصي متعلق به هتل ها توصيه مي شود. سواحل عمومي دبي از کنار تالاب الممزر در شمال شرقي دبي آغاز مي شود. اين تالاب شامل منطقه مخصوص بري شنا، جت اسکي و کلبه هي چوبي مي باشد.

با حرکت به طرف جنوب به ساحل کرنيش جميرا مي رسيم.اين ساحل مورد علاقه بسياري از گردشگران بري آفتاب گرفتن، شنا کردن و تماشي مردم مي باشد. امکانات آن عبارت است از نيمکت ها و ميزهي داري سايه بان، محل هي ويژه بازي بچه ها، دوش آب و مناطق حفاظت شده بري شنا. سنگ چين کناري اين ساحل يک مکان خوب بري علاقه مندان به ماهيگيري مي باشد. در قسمت هاي جنوبي تر به سواحل کوچکتر نزديک به باشگاه دريانوردي دبي، دانشگاه وولن گونگ و ساحل هتل ساحلي جميرا مي رسيم. بعد از اين قسمت ها، ساحل عمومي مابين هتل متروپوليتن و هتل ساحلي شرايتون از ديگر ساحل هي مورد نظر گردشگران، سکنه دبي و مهمانان هتلها بري قدم زدن و ديدن مردم مي باشد.


مقررات خاصي نيز براي بازديد و استفاده از سواحل عمومي اتخاذ شده است. بردن سگ و حيوانات اهلي به ساحل ممنوع مي باشد. بردن ماشين و رانندگي کردن، برافروختن آتش و طبخ غذا، چادر زدن و تشکيل بزم و پارتي هاي بزرگ نيز در سواحل عمومي مجاز نمي باشد. نکته بسيار مهم ديگري نيز در باره شنا کردن در اين سواحل بايد در نظر گرفته شود. اگرچه آبهاي ساحلي دبي بسيار آرام و کم تلاطم بنظر مي رسند اما موج هاي آن مي تواند شناگران را به آساني از ساحل دور نمايد. لذا در هنگام شنا کردن بسيار مراقب باشيد و تنها در صورت حضور نجات غريق در ساحل، به شنا کردن مبادرت نماييد.

خور دبی

يک ورودی آب از دريا به داخل خشکی می باشد که باعث گرديده تا دبی به دو بخش ديره و بردبی تقسيم شود. اين خور نقش مهمی در شکل گيری اقتصاد دبی داشته است. با توجه به اهميت آن و طبق دستور حاکم وقت دبی در سال 1954، افزايش عمق و عرض خور آغاز گرديد تا بدين وسيله امکان تردد و پهلو گيری لنج ها و کشتی های کوچک و متوسط فراهم شود. در کنار خور شما لنج های زيادی را مشاهده خواهيد کرد که در حال بارگيری (و يا تخليه) کالا به مقصد ايران، کشورهای حوزه خليج فارس، هند و آفريقا می باشند. برای جابجايی و تردد بين اين دو بخش از يک تونل زير آبی و دو پل احداث شده بر روی اين خور استفاده می شود. طول اين خور در حدود 15 کيلومتر و عرض آن 500 متر می باشد.

جالب است که بدانيد اولين هواپيمايی که به دبی پرواز نموده(1937)، بر روی همين خور فرود آمده است. اين هواپيما متعلق به خطوط هوايی انگلستان بوده و هفته ای يکبار در مسير ساوت همپتون به کراچی پرواز میکرده است. اين خور اکنون جلوه زيبايی به شهر دبی بخشيده است. قايقهايي که در زبان محلی به آنها "ابرا" گفته می شود مردم محلی و توريست ها از يک سمت خور به سمت ديگر منتقل می نمايند. اين قايقهای چوبی در حدود 30 مسافر را حمل می کنند و بطور مرتب تا پاسی از شب بين دو طرف خور درحرکتند. ديدن نمای شهر و لنج هايی که در کنار خور پهلو گرفته اند، از داخل اين قايق ها بسيار ديدنی است. کرايه اين قايق ها 50 فلس می باشد. شما می توانيد در صورت تمايل يک قايق را بصورت اختصاصی با پرداخت 30 تا 50 درهم برای يک ساعت گردش در خور دبی کرايه نماييد.

شرکت های توريستی در دبی تورهای خاصی نيز برای گردش در خور دبی ارائه می دهند. اين تورها شامل يک گردش چند ساعته برروی خور در داخل لنج هاي ستنی يا کشتی های مسافرتی کوچک می باشد (قسمتی از عرشه لنج ها با شيشه محصور شده و سيستم های برودتی اين قسمت مسافرين را از گزند هوای گرم تابستان محافظت می نمايد). در بعضی تورها، شما شام را نيز بر روی خور صرف خواهيد کرد. هزينه اين تورها بطور متوسط بين 35 تا 260 درهم برای هر نفر می باشد.

تور صحرا Safari

اين تور يکی از معروفترين تورهای دبی می باشد. هدف اصلی در ارائه اين تور، نشان دادن چهره واقعی کوير و زندگی باديه نشينان به بازديدکنندگان می باشد. مدت زمان اين تور می تواند بين چند ساعت تا چند روز متفاوت باشد. در رايج ترين تور شما حدود ساعت 3 يا چهار بعد از ظهر به طرف صحرا حرکت کرده و در اولين قسمت با ماشين های چهار محور (4WD) به گردش در ميان تپه های شنی کوير می پردازيد. سپس به يک کمپ می رسيد که بصورت سنتی ساخته شده است.

صرف شام و نوشيدنی، استفاده از بوفه کامل، موزيک و رقص عربی در زير آسمان زيبا کوير و منقش کردن دست خانمها به طرح های سنتی به وسيله حنا از برنامه های اين قسمت می باشد. اين تور با بازگشت به شهر در حدود ساعت 10 شب پايان می يابد. در تورهاي يک روزه و يا چند روزه، برنامه هايی از قبيل ديدار از وادی ها و روستاها، مزارع پرورش شتر در کوير، ديدار از کوههای حجر، ديدار از منطقه زيبا و خوش آب و هوای حتا، شنا در استخرها و چشمه های اين منطقه، توقف در هتل حتا، صرف غذا در اين هتل و استفاده از امکانات ورزشی آن، ديدار از قديمی ترين مسجد امارات و حضور در جمعه بازار در نظر گرفته شده است.تورهای پیشنهادی ما
نرخ ارز و دلار
آب و هوا
ساعت کشورها
تبدیل تاریخ میلادی به شمسی